جوشکاری لوله مانیسمان

جوشکاری لوله مانیسمان

جوشکاری لوله مانیسمان-قیمت جوشکاری لوله مانیسمان-لیست قیمت جوشکاری لوله مانیسمان-اجرت و ستمزد جوشکاری لوله مانیسمان در سال 1402-خدمات جوشکاری لوله مانیسمان-سفارش آنلاین جوشکاری لوله مانیسمان-انواع جوشکاری لوله مانیسمان

استاندارد جوشکاری لوله های فولادی:

باید قبل از شروع عملیات جوجشکاری لوله، استاندارد جوشکاری لوله های فولادی را در نظر داشته باشیم چرا که لوله مانیسمان از لوله های پر کاربرد صنعت هستند و جز دسته لوله های بدون درز به شمار می آیند که از لحاظ قیمت ، لوله های مانیسمان گران تر از لوله های دیگر هستند.چرا که این نوع از لوله ها بدون درز و جوشکاری بوده و همچنین سالم تر هستند و قیمتی بالاتر دارند.

همانطور که ذکر شد جوشکاری لوله ها استاندارد هایی را دارا می باشند که با انجام عملیات بر روی آن ها این کار انجام می گیرد. جوشکاری لوله مانیسمان باید با دقت و حوصله زیادی صورت بگیرد که اگر غیر از این باشد مسلما کار به خوبی از آب در نخواهد آمد و دچار مشکلاتی نیز خواهد شد، که علاوه بر داشتن دقت و حوصله زیاد نیازمند افراد متخصص و حرفه ای  نیزمی باشد.

جوشکاری لوله ها از جمله جوشکاری لوله مانیسمان امری رایج در صنعت آهن آلات می باشد. همیشه برای اتصال لوله ها از فرآیندی تحت عنوان جوشکاری استفاده شده است.

انواع جوشکاری لوله مانیسمان:

در واقع به لوله هایی لوله مانیسمان یا لوله بدون درز گفته می شود که بر اساس ساختار و شیوه ساخت دچار هیچ گونه درز و اتصالی نباشد.جوشکاری لوله مانیسمان دارای انواع متفاوتی است که مدل های مختلف آنها عبارتند از:

 • جوشکاری قوس الکتریکی
 • جوشکاری لوله مانیسمان با گاز تنگستن
 • جوشکاری لوله مانیسمان با گاز بی اثر
 • جوشکاری لوله مانیسمان با شعله اکسی استیلن
 • جوشکاری به روش اتصال بوشنی جوشی SW
 • جوشکاری به روش اتصال پیچی یا رزوه ای Scrd
 • جوشکاری به روش اتصال جوشی لب به لب BW

  جوشکاری لوله مانیسمان با روش قوس الکتریکی:

  یکی از اولین روش های جوشکاری لوله مانیسمان،روش قوس الکتریکی می باشد. این نوع از جوشکاری لوله مانیسمان را به عنوان پایه ای ترین روش می شناسند.دراین نوع از جوشکاری از یک باتری و یا منبع تغذیه الکتریکی با ولتاژ زیاد استفاده می شود تا یک قوس الکتریکی را به وجود بیاورند و به وسیله آن جوشکاری لوله مانیسمان را انجام بدهند. در این روش برای جوشکاری لوله مانیسمان ،از تفنگ جوشکاری که مجهز به الکترود می باشد استفاده می شود. الکترود استفاده شده در این نوع جوشکاری بر پایه جنس لوله ای که قصد جوشکاری آن را داریم تعیین  و انتخاب می شود.

  جوشکاری با شعله اکسی استیلن:

  جوشکاری لوله مانیسمان با بکار گیری شعله اکسی استیلن جز ساده ترین روش جوشکاری لوله مانیسمان به شمارمی آید. در این نوع جوشکاری برخلاف نوع قبلی ذکر شده ما نیازی به هیچگونه جریان الکتریکی نداریم و این مورد جز یک ویژگی برتر برای این مدل جوشکاری به حساب می آید.بر اساس عملکرد، این نوع جوشکاری لوله مانیسمان با ترکیب دو گاز اکسیژن و استیلن و قرار دادن آن ها در محفظه های جداگانه و انتقال آنها به واسطه شلنگ و استفاده از مشعل فرآیند جوشکاری انجام می پذیرد.

  جوشکاری لوله مانیسمان با گاز بی اثر:

  این نوع جوشکاری لوله مانیسمان همینطور بر اساس جوشکاری قوس الکتریکی صورت می پذیرد، این مدل جوشکاری جز متداول ترین روش جوشکاری برای لوله های مانیسمان شناخته شده است. نکته ی جالبی که باید در مورد این مدل جوشکاری بدانید این است که به غیر از لوله مانیسمان برای انواع لوله های استیل از جمله لوله های آلومینیومی به کار برد می شوند. شاید برای شما سوال شود که چرا این نوع جوشکاری لوله مانیسمان جزو متداول ترین روش هاست؟  چون دارای سرعت بالایی می باشد .

  مراحل قبل از شروع جوشکاری لوله مانیسمان:

  • اطراف  محلی که قرار است مورد جوشکاری قرار بگیرد باید خالی از هرگونه دمای اضافی و غیر طبیعی و حرارت بالا باشد.
  • با توجه به اندازه لوله جوشکاری متناسب انجام شود.
  • زمان بین پاس ها در جوشکاری باید رعایت شود.
  •  قبل از انجام شروع عملیات جوشکاری باید در مورد جهت، زمان مصرف و خصوصیات الکتریکی آن به آگاهی کاملی رسیده باشید.
  • به نوع اندازه گیری استفاده شده در بازه زمانی جوشکاری دقت کافی داشته باشید.
  •  در اطراف محلی که قرار است جوشکاری شود هیچگونه مواد اضافی و مزاحمی نباید وجود داشته باشد.
  • باید به اندازه و ساعت لوله ها توجه داشته  تا با یکدیگر یکسان باشند.

4/5 - (5 امتیاز)