اتصالات مانیسمان

اتصالات مانیسمان پارس متالز 2019

اتصالات مانیسمان ، قیمت اتصالات مانیسمان ، فروش اتصالات مانیسمان ، خرید اتصالات مانیسمان ، قیمت روز اتصالات مانیسمان ، تولید کننده اتصالات مانیسمان ، اتصالات مانیسمان رده 40 ، اتصالات مانیسمان اهواز و اصفهان ، اتصالات مانیسمان بنکن ، اتصالات مانیسمان جوشی ، اتصالات مانیسمان در مشهد ، لیست قیمت اتصالات مانیسمان

***

اتصالات مانیسمان از جمله تجهیزات جانبی لوله کشی می باشند که برای تغییر جهت لوله، تغییر سایز در آن، اتصال دو سر لوله با قطر نامساوی، بستن مجرای لوله و انشعاب گیری از آن کاربرد دارند. در واقع می توان گفت که بدون استفاده از این اتصالات، انجام پروژه لوله کشی غیر ممکن خواهد بود.

اتصالات مانیسمان چه ویژگی هایی دارند؟

ازویژگی های اتصالات مانیسمان می توان به این مورد اشاره کرد که این اتصالات در رده ها و ضخامت ‌های مختلفی ساخته می‌ شوند که رده های ۴۰ و ۸۰ جزو پرکاربردترین ها به حساب می آیند. همچنین توصیه می شود که رده این اتصالات با اندازه لوله مانیسمان هماهنگ باشند.

یکی ازمهم ترین این ویژگی ها این است که اتصالات بدون درز همان طور که از نامشان پیداست، هیچ جای درزی روی بدنه خود ندارند و دارای ساختاری یکدست می باشند. به همین علت کیفیت بهتری نسبت به دیگر اتصالات را دارند و برای سیستم های لوله کشی صنایعی مثل انتقال نفت و گاز به کار برده ‌می‌ شوند.

لازم به ذکر است که ماده اولیه تولید اغلب اتصالات مانیسمان فولاد می باشداما گرید این اتصالات که نشانگر مقاومت آنها در برابر سایش، خوردگی، فشار و دما می باشد، متفاوت است.

انواع اتصالات مانیسمان

اتصالات مانیسمان انواع گوناگونی را دارا هستند که هر یک از آنها ویژگی های منحصر به فردی دارند و در شرایط خاصی به کاربرده می شوند:

  • اتصالات سه راهی: یکی از پرکاربردترین اتصالات مانیسمان، اتصالات سه راهی هستند که 2 نوع دارند: یکی از آنها برای اتصال لوله با قطر یکسان و دیگری برای اتصالات ناهمسان است که با استفاده از آن یک لوله به 3 لوله با قطرهای مختلف متصل می شود.
  • اتصالات زانویی: اتصالات زانویی با زوایای۴۵  و ۹۰ درجه تولید ‌می ‌شوند و برای تغییر جهت لوله در سیستم لوله کشی استفاده می شود.
  • اتصالات گپ: از اتصالات گپ (کپ) برای انسداد انتهای خطوط لوله استفاده ‌می‌ شود که دارای اندازه ‌های مختلفی هستند و با جوش دادن به لوله وصل می ‌شوند.
  • اتصالات تبدیلی: برای تغییر اندازه سر لوله یا اتصال دو لوله که قطرهای همسانی ندارند، از اتصالات تبدیلی استفاده ‌می‌ شود. این اتصالات مانیسمان دارای دو مدل صاف و کج هستند که با توجه به کاربردشان در شرایط خاصی کاربرد دارند.
  • اتصالات چهار راهی: شکل ظاهری اتصالات چهار شاخه یا همان چهار راهی مانیسمان، شبیه صلیب است و جهت متصل کردن 4 لوله استفاده می شود.
  • اتصالات بوشن: اتصالات بوشن برای اتصال دو لوله یکسان کاربرد دارند.

فروشگاه تخصصی مرکزی  لوله و اتصالات مانیسمان تهران در زمینه لوله و اتصالات مانیسمان تخصصی عمل کرده و تنها مرکز تخصصی فروش لوله مانیسمان و اتصالات مانیسمان با بروزترین قیمت میباشد.

با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و بهترین مشاوره را در زمینه لوله و اتصالات مانیسمان مورد نظر خود دریافت نمایید.

5/5 - (7 امتیاز)